• To wydarzenie minęło.

Stowarzyszenie Teatralne Chorea „Księżniczki”

22 marca | 19:0020:00

50zł

Reżyseria i scenariusz: Julia Jakubowska
Księżniczki: Katarzyna Gorczyca, Małgorzata Lipczyńska, Anna Maszewska
Scenografia i kostiumy: Anna Adamiak
Charakteryzacja: Daria Szymańska / Julie Esther
Muzyka: Piotr Matula
Światło: Tomasz Krukowski/ Maciej Kobalczyk
Dźwięk: Marcin Dobijański/ Karol Skrzypiec
Video: Norbert Serafin, Jakub Urbański
Zdjęcia: Agnieszka Cytacka Fotografia
Plakat, baner: Katarzyna Jasińska / Gra-Fika
Produkcja: Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Artystycznego Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi 2020 dla Julii Jakubowskiej
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr CHOREA, Miejska Strefa Kultury
Premiera: 30, 31 października 2020, scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach Stypendium Artystycznego Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi 2020 dla Julii Jakubowskiej
Wiek widzów: 14 +

„Dawno, dawno temu, była sobie, a może i nie…”

„Z a c z n i j. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka powstrzymuje – to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację.”
Clarissa Pinkola Estés, „Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach”

Spektakl Księżniczki to bajkowa podróż przez kobiece archetypy, widziana z perspektywy Syrenki, Kopciuszka i Królewny Śnieżki. Wspólne snucie opowieści, bajanie, opowiadanie, jako lekarstwo na choroby współczesnej kobiety i poszukiwanie bezpiecznej przestrzeni na spotkanie z pierwotną narracją.

Data:
Godzina:
Koszt:
50zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”
ul. Gagarina 37A
Toruń, kujawsko-pomorskie 87-100 Poland