• To wydarzenie minęło.

Teatr studencki na KLAMRZE: Teatr Standby Studio „Julia i Romeo”

22 marca | 21:0022:10

20zł

Sztuka inspirowana dramatem Williama Szekspira „Romeo i Julia”
Przekład – Stanisław Barańczak
Reżyseria i dramaturgia – Jan Orszulak
Scenografia – Julia Przyłucka, Julia Zubka
Choreografia – Patrycja Żelazna
Asystent reżysera – Jędrzej Rumak
Kierownik produkcji – Weronika Zielińska
Grafika – Marta Stachowiak
PR – Magdalena Bródka, Weronika Zielińska
Czas trwania: 100 minut.

Obsada:
JULIA – Zuzanna Mzyk
ROMEO – Jędrzej Rumak
PAN KAPULET/MERKUCJO – Jakub Gużewski
PANI MONTEKI/SZATAN – Magdalena Bródka
TYBALT/BÓG – Weronika Zielińska

Jeden z najczęściej adaptowanych dramatów na świecie, tym razem ożywiony w nieco zmienionej formie. Niewidomi od dziecka młodzi kochankowie, Julia i Romeo, próbują burzyć mury dzielące ich dwa zwaśnione rody i poddają się wzajemnemu procesowi ślepego zakochania się na przekór wszystkiemu oraz wszystkim, płacąc przy tym najwyższą cenę – nie śmierci, lecz próby uśmiercenia miłości w sobie samych.

Teatr oraz studio filmowe Standby Studio został założony przez Jana Orszulaka w 2014 roku na Uniwersytecie Gdańskim i nieprzerwanie działa w ramach Akademickiego Centrum Kultury „Alternator” Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie, oprócz głównej grupy będącej jednym z najlepszych teatrów studenckich w Polsce, posiadamy grupę dla początkujących adeptówsztuki teatralnej – Standby Workshops – oraz tymczasowo zawieszoną filię w Warszawie. Nasze produkcje filmowe były wyświetlane w gronie finalistów na festiwalach krajowych oraz zagranicznych (m.in. Cypr, RPA, Brazylia, Kanada, USA, Kenia, Japonia czy International
Festival Entr’2 Marches w Cannes). Zrealizowany przez nas film „Jesteśmy jedną drużyną” dostał się do finału konkursu na spot dla Legalnej Kultury i był wyświetlany podczas 42. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Spektakl „Hamlet. Miłość” reprezentował Gdańsk na 21. Festiwalu Szekspirowskim w nurcie konkursowym SzekspirOFF oraz na V edycji Festiwalu Teatrów Studenckich START, a świetnie recenzowanym spektaklem „Ene due rike fake” według tekstu Marzeny Matuszak zadebiutowaliśmy w 2020 roku na zawodowej scenie Teatru Druga Strefa w Warszawie.

Data:
Godzina:
Koszt:
20zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”
ul. Gagarina 37A
Toruń, kujawsko-pomorskie 87-100 Poland