Klub komediowy

15 marca (wtorek)//21:00

KLUB KOMEDIOWY//musical improwizowany

OBSADA: Aleksandra Markowska, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Weronika Nockowska, Monika Nowogrodzka, Agnieszka Bajer, Kinga Kosik, Marta Podobas, Joanna Pawluśkiewicz, Bartosz Magdziarz, Maciej Nawrocki, Mateusz Lewandowski

AKOMPANIAMENT: Joanna Kucharczyk.

Musical improwizowany to bardzo dobrze znany i ceniony na świecie format,który swoje początki miał już w latach 60. XX wieku w USA. W Polsce pierwsza taka produkcja powstała w Klubie Komediowym w 2015 roku, pod kierownictwem Aleksandry Markowskiej oraz Joanny Kucharczyk. Grupa improwizatorów, aktorów i wokalistów na oczach widzów tworzy spektakl muzyczny, nasycony śpiewem, grą, muzyką oraz tańcem. Każdy z musicali jest niepowtarzalny, a jedyną inspiracją ich powstania są tytuły podane przez publiczność.

Bez kostiumów, bez scenografii, bez reżyserii na oczach widowni będzie powstawać przedstawienie muzyczne. Każdego wieczoru będzie to zarówno premiera, jak i ostatnie przedstawienie musicalu, którego tytuł za każdym razem wymyśla publiczność.

E-teatr, www.e-teatr.pl
komediowy

Klub Komediowy działa od ponad roku na Placu Zbawiciela w Warszawie.  Jest pierwszym i jedynym klubem komediowym w Polsce, w którym codziennie można przyjść na spektakle, które są różnymi formami komedii na żywo. Można zobaczyć tu teatry improwizowane (Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Humbuk) stand-up (Stand Up Polska), kabaret literacki (Fabularny przewodnik po), skecz show (Niektóre Długopisy Piszą Wolniej), koncerty, spektakle teatralne i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej. Klub Komediowy pokazuje to, co najciekawsze w niezależnej komedii, robi nowe rzeczy, eksperymentuje, wypracowuje formaty i czerpie to, co najlepsze z przeszłości polskiej komedii.
Klub Komediowy prezentuje formaty i spektakle, które są oryginalnymi produkcjami: Bitwa na dubbingi, Musical improwizowany, Mała gra o nic (teleturniej). W niedzielne poranki klub improwizuje dla dzieci w cyklu programowym Klub Komediowy Dla Dzieci. Na scenie gościł między innymi Janusza Gajosa, Jacka Fedorowicza, Szczepana Twardocha, Marcina Maseckiego, Mariusza Szczygła czy Jakuba Żulczyka.
Klub Komediowy po raz pierwszy występuje na Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych Klamra.

www.komediowy.pl