TEATR ANTRAKT / Legenda o Karmazynie

Twórcy: Teatr Antrakt

scenariusz, reżyseria: Danka Greding, Mikołaj Dobek
choreografia: Natalia Browarczyk
muzyka: Tomasz Misiak (zespół Etterklang)
światło: Jakub Kaliski, Natalia Marchelak
opieka aktorska: Aleksandra Matuszewska, Palina Kuzemchyk
asystentka reżysera: Aleksandra Matuszewska
produkcja: Agata Kobus
obsada: Natalia Browarczyk, Natalia Cywińska, Danka Greding, Iga Maciejewska, Patrycja Łajewska, Maria Magdalena Podolecka, Anna Piórkowska, Jakub Michalak, Piotr Pawłowski, Norbert Pytel, Wiktor Szymański, Jakub Zych
PREMIERA!

Strzały – krzyk – ciemność. To wszystko, co pamięta Dziewczyna, gdy budzi się w nieznanym jej miejscu. Enigmatyczny świat, w którym się znalazła, łączy w sobie elementy baśni z mrokiem horroru. Bohaterowie desperacko poszukują ucieczki z krainy pozbawionej słońca, gdzie prześladowani są przez cienie swojej przeszłości. Jednak bieg wydarzeń jest nieodwracalny…

Spektakl “Legenda o Karmazynie” to opowieść o konieczności zrozumienia sensu cierpienia oraz traumach, które czają się bliżej niż nam się zdaje. Na przykładzie skrajnie tragicznych zdarzeń autorzy dramatu pokazują, jakie konsekwencje – nie tylko dla bezpośredniej ofiary – mogą nieść za sobą moralnie karygodne działania autorytetów. Podróż poprzez straumatyzowany umysł młodej dziewczyny pokazuje, że tak naprawdę nic w otaczającym nas świecie nie jest czarno-białe. W brutalnej rzeczywistości nawet sprawiedliwość potrafi być niesprawiedliwa, a świadek wydarzeń może jedynie zadawać mnóstwo pytań, które można by zawrzeć w jednym słowie: Czemu?

ANTRAKT to teatr studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który powstał w 2022 roku. Jego założycielami jest dwójka studentów toruńskiej uczelni – Danka Greding i Mikołaj Dobek, którzy są jednocześnie autorami scenariuszy oraz reżyserii dotychczas zrealizowanych spektakli. Aktualnie teatr zrzesza w swoich strukturach ponad dwadzieścia osób, które odpowiadają za choreografię, muzykę i produkcję, a także są aktorami w przygotowywanych spektaklach. Pierwsza premiera teatru Antrakt, “Tajemna Historia” odbyła się 10 czerwca 2022 r., zaledwie dwa miesiące po powołaniu inicjatywy. Od tamtej pory grupa nie zwalnia tempa, udowadniając że aktywność kulturalna wśród studentów wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wcale nie umiera.

SONY DSC[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=pFYYAFWw9Mw”]