19 marca (sobota)//21:00
 
koncert zespołu DIKANDA
 

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płytę roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

 

Dyskografia: „Muzyka czterech stron wschodu” (2000), „Jakhana Jakhana” (2002), „Usztijo” (2004), „Ajotoro” (2008), „Live” (2010), „Dikanda Live in Zakopane” (2013), „Rassi” (2013).

 

Zespół: Ania Witczak – śpiew, akordeon; Andrzej Fiś Jarząbek – skrzypce, śpiew; Daniel Kaczmarczyk – instrumenty perkusyjne; Piotr Rejdak – gitary; Grzegorz Kolbrecki – kontrabas; Kasia Bogusz – śpiew; Szymon Bobrowski – trąbka.